Chełmża bardziej oświetlona

Chełmża bardziej oświetlona

Michał Malinowski

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

W mieście przybędzie nowych lamp, nie będzie natomiast dodatkowych koszy na śmieci. Chełmżę oświetla łącznie 1144 latarni ulicznych i parkowych, które są własnością Energii oraz miasta. Pojemników na śmieci jest 349, z czego tylko 34 to własność samorządu.

Z 1144 lamp, 909 to własność firmy Energa, natomiast 235 należy do miasta.

- Większość lamp stanowiących własność gminy jest w dobrym stanie, mają nie więcej niż 10 lat. Około 18 procent oświetlenia to starsze urządzenia, jednak ich jakość można uznać za zadowalającą
- mówi Jerzy Czerwiński, burmistrz Chełmży.

Oświetlenie z Sopotu


Mieszkańcy Chełmży mogą zgłaszać awarie oświetlenia bezpośrednio do urzędu miasta (tel.
56 639 23 48), następnie informacje trafiają do firmy zajmującej się konserwacją oświetlenia, czyli sopockiej Energii. Naprawy są wykonywane w terminie 5 dni roboczych od dnia zgłoszenia. Najczęstsze z nich dotyczą wymiany żarówek i zabezpieczeń w słupach. Natomiast niewiele jest przypadków, gdy w wyniku awarii niezbędna jest wymiana oprawy oświetleniowej czy też słupa przyznaje włodarz miasta. Zdarzają się awarie spowodowane uszkodzeniem kabla zasilającego w wyniku wykonywania różnych robót ziemnych.

W tym roku sopocka firma planuje budowę oświetlenia drogowego na ulicy Dworcowej (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Polną do granic administracyjnych miasta) oraz Zagrodzkiego i Kowalskiego.

Przestawianie koszy po mieście


Właścicielem większości koszy na śmieci w mieście jest firmy Aldom, która dostarczyła je w ramach umowy na oczyszczanie Chełmży w latach 2014-2016. Kosze są rozstawione przy drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz na terenach zieleni miejskiej. Ich liczba w poszczególnych miejscach uzależniona od natężenia ruchu oraz częstotliwości odwiedzania danych terenów przez mieszkańców.

- Nie planujemy zamontowania dodatkowych pojemników w miejscach, gdzie już one są. Natomiast jeśli zaistnieje potrzeba ustawienia koszy tam, gdzie ich dotychczas nie było, to będziemy przestawiać obecne pojemniki - dodaje burmistrz.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo