SLD nie ujawnia, czy wystawi kandydata na prezydenta...

SLD nie ujawnia, czy wystawi kandydata na prezydenta Torunia

Lucyna Budniewska

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

SLD nie ujawnia, czy wystawi kandydata na prezydenta Torunia

©Paweł Wiśniewski

Pod hasłem „W obronie Europy socjalnej” będą maszerować w pochodzie pierwszomajowym politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
SLD nie ujawnia, czy wystawi kandydata na prezydenta Torunia

©Paweł Wiśniewski

- 1 Maja to dzień związany z wejściem Polski do Unii Europejskiej i te akcenty będą dominować podczas uroczystości. Od kilku lat organizujemy centralne obchody w Warszawie, w tym roku naszym gościem będzie przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Martin Schulz - mówi Jerzy Wenderlich, wicemarszałek sejmu i przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Toruniu. W pochodzie prowadzonym przez Leszka Millera będą uczestniczyć także działacze SLD z Torunia.
W Toruniu natomiast pochód wyruszy o godzinie 11 z Rynku Nowomiejskiego, przejdzie przy dźwiękach orkiestry dętej ulicą Królowej Jadwigi i Szeroką na Rynek Staromiejski, gdzie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika będą wygłoszone okolicznościowe przemówienia. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców Torunia i okolic, aby byli z nami. Hasłem przewodnim pochodu będzie „W obronie Europy socjalnej” - informuje Marek Jopp, sekretarz Rady Powiatowej SLD.
Marszałek Wenderlich odpowiadał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej także na pytania o sprawy lokalne. Między innymi, jak się ma jego wystąpienie w obronie likwidowanego Domu Harcerza do stanowiska SLD-owskiego przewodniczącego Rady Miasta, Mariana Frąckiewicza, który poparł decyzję władz miasta. Jerzy Wenderlich zapowiedział, że będzie to przedmiotem rozmów na majowym posiedzeniu partii. Na pytanie „Nowości”, kto będzie kandydatem SLD na prezydenta Torunia w jesiennych wyborach i czy w ogóle będzie taki kandydat, marszałek odpowiedział enigmatycznie: - Tego nie wie nawet ten, kto mógłby być tym kandydatem, nie ma powodu, aby się spieszyć. Jesteśmy w programowej koalicji z prezydentem i to, że wiele rzeczy udało się zrobić, to zasługa także mojej formacji. Trudno, żebyśmy teraz odwaracali się od tych sukcesów. Gdyby udało się tę koalicję programową zamienić w personalną, to do tego co zrobiono, można by dołozyć dużo więcej.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jan III (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Czołowi strażacy Torunia (Zaleski, Frąckiewicz, Ernest), dogaszacze "ogniska", wrócili chyba z Watykanu. Może coś ze świętości także im na głowy kapnęło...chociaż tyle lat pod czerwonymi barwami...rozwiń całość

Czołowi strażacy Torunia (Zaleski, Frąckiewicz, Ernest), dogaszacze "ogniska", wrócili chyba z Watykanu. Może coś ze świętości także im na głowy kapnęło...chociaż tyle lat pod czerwonymi barwami jakiś ślad musiało pozostawić...życzę pogody (ducha) podczas pochodu...zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kirrrr (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Hubert jasne że tak

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ca (gość)

Zgłoś naruszenie treści

czyli powiedział tak dużo, a nie powiedział nic. Twój Ruch od początku broni OPP DH i nie stosuje takich wykrętów.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo