Uliczki na osiedlu Na Skarpie do poprawki

Uliczki na osiedlu Na Skarpie do poprawki

Michał Malinowski

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Zdaniem Czytelnika, w nawierzchni jezdni przy ul. Kusocińskiego 3 wciąż jest pełno mniejszych i większych dziur

Zdaniem Czytelnika, w nawierzchni jezdni przy ul. Kusocińskiego 3 wciąż jest pełno mniejszych i większych dziur ©Grzegorz Olkowski

Lista uwag pod adresem Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie” w Toruniu obejmuje nie tylko dziury. Pan Ryszard wskazuje też na brak chodnika w okolicy bloku przy ul. Kusocińskiego 12.
Zdaniem Czytelnika, w nawierzchni jezdni przy ul. Kusocińskiego 3 wciąż jest pełno mniejszych i większych dziur

Zdaniem Czytelnika, w nawierzchni jezdni przy ul. Kusocińskiego 3 wciąż jest pełno mniejszych i większych dziur ©Grzegorz Olkowski

W jednym z ostatnich numerów tygodnika „Rubinkowo-Skarpa” pisaliśmy o osiedlowych remontach, które wykonała od początku tego roku roku administracja. Chodziło m.in. o prace wykonywane na ul. Kusocińskiego.
[break]
- Po pierwsze, łatanie dziur przy ul. Kusocińskiego 3 to paranoja. Załatano tylko kilka dziur. Nie liczyłem, bo staram się jak najszybciej przejechać ten odcinek, a jest tam chyba jeszcze ze 20 większych, a całość to dziura na dziurze, nadająca się do całkowitego remontu. Tym odcinkiem jeżdżę codziennie po kilka razy i widziałem, co zrobili - twierdzi Czytelnik.
O wyjaśnienie poprosiliśmy Michała Jasińskiego, rzecznika prasowego SM „Na Skarpie”.
- Nawierzchnie asfaltowe na terenie osiedla, w tym również na wysokości obiektu przy ul. Kusocińskiego 3, były zlecone do napraw cząstkowych - odpowiada Michał Jasiński.
To niejedyna kwestia drażniąca pana Ryszarda, który zwraca również uwagę na brak chodnika przy wieżowcu przy ul. Kusocińskiego 12. - Pan rzecznik nie wspomniał o remoncie chodnika przy ul. Kusocińskiego 12, bo pewnie było mu wstyd. Końcówkę, około trzech metrów kwadratowych, zostawili w ciągu chodnika, nie wiedzieć czemu, asfaltową - kontynuuje Czytelnik.
Jak dodaje pan Ryszard, większy kłopot stanowi rozwiązanie przejścia dla pieszych u szczyty bloku od strony pętli autobusowej.
- Idąc od strony sklepów i parkingu przechodzi się przez ulicę na chodnik, który po kilku metrach kończy się wśród parkujących samochodów - podkreśla mieszkaniec Skarpy. - Można dalej lawirować zastawioną ulicą albo przejść na drugą stronę i ponownie, po przejściu pięciu metrów, wrócić na ulicę i dojść do bloku. I dalej trzeba uważać na samochody. Nie wiem, czy w spółdzielni nikt tego nie widzi, czy ich to nie obchodzi?
Co na to spółdzielnia? - Na odcinku od wjazdu z ul. Olimpijskiej do szczytu budynku przy ul. Kusocińskiego 12 nawierzchnia betonowa jest bardzo zniszczona i kwalifikuje się do kompleksowego remontu - komentuje Michał Jasiński. - Planuje się jego realizację w 2015 roku. Sugestia wykonania dodatkowego chodnika w szczycie południowym budynku została zaakceptowana i będzie realizowana do końca drugiego kwartału tego roku.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo