Dziś na Rynku Staromiejskim rozpocznie się Jarmark...

Dziś na Rynku Staromiejskim rozpocznie się Jarmark Wielkanocny

Lucyna Budniewska

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Na Rynku Staromiejskim w Toruniu wczoraj trwało rozstawianie kramów na Jarmark Wielkanocny

Na Rynku Staromiejskim w Toruniu wczoraj trwało rozstawianie kramów na Jarmark Wielkanocny ©Jacek Smarz

Do świąt pozostało zaledwie kilka dni. Najwyższy czas wybrać się na zakupy wielkanocnych ozdób i smakołyków.
Na Rynku Staromiejskim w Toruniu wczoraj trwało rozstawianie kramów na Jarmark Wielkanocny

Na Rynku Staromiejskim w Toruniu wczoraj trwało rozstawianie kramów na Jarmark Wielkanocny ©Jacek Smarz

Okazji nie zabraknie. Już od dzisiaj, 11, aż do 19 kwietnia będzie w tym roku trwał w Toruniu Jarmark Wielkanocny. Kramy z rękodziełem staną na Rynku Staromiejskim. Będzie to już 10. edycja Jarmarku Wielkanocnego. Pojawią się na nim kupcy z całej Polski oferujący ozdoby świąteczne, pisanki, stroiki, wędliny staropolskie, sękacze, rękodzieło drewniane, biżuterię ręcznie robioną, ceramikę ozdobną i użytkową, wyroby skórzane, przyprawy z całego świata, miody i wyroby pasieczne, domki dla ptaków, makramę, witraże, rękodzieło ze szkła, świece, wiklinę, patchwork.

[break]
Podczas jarmarku codziennie od 15 do 18 kwietnia znani toruńscy restauratorzy i cukiernicy poprowadzą pokazy kulinarne, dzięki którym będzie się można zapoznać z tajnikami przygotowywania tradycyjnych, regionalnych potraw i wypieków wielkanocnych. Ostatniego dnia Jarmarku, w Wielką Sobotę o godz. 13, tradycyjnie odbędzie się święconka.
Urząd Marszałkowski zaprasza natomiast na rodzinne wielkanocne warsztaty „Pisanki, kraszanki, święcone”, które odbędą się w sobotę 12 kwietnia w siedzibie urzędu przy placu Teatralnym. 

- Gorąco zachęcam do wspólnego spędzenia czasu w miłej świątecznej atmosferze. Naszą propozycję tradycyjnie adresujemy do rodzin z dziećmi, młodzieży i osób starszych - zaprasza marszałek Piotr Całbecki. W programie m.in. nauka tworzenia ozdób świątecznych i kartek wielkanocnych, zajęcia dekorowania ozdób metodą decoupage, wyrabiania z krepy kolorowych palm wielkanocnych oraz ozdabiania pisanek. Można będzie także obejrzeć wystawę pokonkursową „Najpiękniejsze jaja w rozmiarze XXL” oraz „Kartka wielkanocna zrobiona lepsza niż kupiona”. Początek o godzinie 15. Wstęp wolny.
W poniedziałek, 14 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się natomiast przedświąteczna, połączona z kiermaszem wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”. Stoiska na wystawę rękodzieła artystycznego przygotowali przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy i samopomocy społecznej, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz zakładów aktywności zawodowej - w sumie 38 placówek z całego regionu. W trakcie kiermaszu można będzie kupić między innymi palmy, pisanki, świece, kartki, stroiki, haftowane ozdoby oraz biżuterię. Całkowity dochód ze sprzedaży wystawcy przeznaczą na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Wystawcom będą pomagać wolontariusze z V LO w Toruniu. Początek kiermaszu o godzinie 10, koniec o 13.

Co, gdzie i kiedy
Wystawy i nie tylko

- Jarmark Wielkanocny, Rynek Staromiejski - 11-19 kwietnia,
- Warsztaty „Pisanki, kraszanki, święcone” - Urząd Marszałkowski, 12 kwietnia,
- Wystawa i kiermasz rękodzieła, Urząd Marszałkowski, 14 kwietnia.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

al (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Co roku to samo i ci sami handlarze co na jarmarku katarzyńskim. nuda. brakuje np. prawdziwych kolekcjonerów, a nie handlarzy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo