W niedzielę i poniedziałek w teatrze Horzycy zagra Teatr...

W niedzielę i poniedziałek w teatrze Horzycy zagra Teatr Polonia

Paulina Błaszkiewicz

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Jerzy Stuhr, po wieloletniej przerwie, ponownie wystąpi przed toruńską publicznością w spektaklu „32 omdlenia”

Jerzy Stuhr, po wieloletniej przerwie, ponownie wystąpi przed toruńską publicznością w spektaklu „32 omdlenia” ©Nadesłana

Spektakl „32 omdlenia” z udziałem największych polskich aktorów w rolach głównych, to wielkie wydarzenie kulturalne, z którym wiąże się kilka ciekawych wątków.
Jerzy Stuhr, po wieloletniej przerwie, ponownie wystąpi przed toruńską publicznością w spektaklu „32 omdlenia”

Jerzy Stuhr, po wieloletniej przerwie, ponownie wystąpi przed toruńską publicznością w spektaklu „32 omdlenia” ©Nadesłana

- Po wielu latach starań udało mi się sprowadzić do Torunia Teatr Polonia, który na deskach Teatru im. Wilama Horzycy zaprezentuje spektakl „32 omdlenia” z udziałem Krystyny Jandy, Jerzego Stuhra i Ignacego Gogolewskiego - mówi Janusz Lipiński z Impresariatu As/ Toruń. - Nie ukrywam, że jest to dla mnie przedstawienie szczególne. Występuje w nim moja ukochana aktorka i aktor, z którym przez wiele lat współpracowałem. Po raz pierwszy na deskach toruńskiego teatru wystąpi też Ignacy Gogolewski.
[break]
„32 omdlenia” to spektakl niezwykle ważny dla Jerzego Stuhra. To przede wszystkim powrót do teatru po latach przerwy i powrót do Torunia. Po raz ostatni aktor, znany z takich filmów jak m.in: „Seksmisja”, „Obywatel Piszczyk”, „Spis cudzołożnic” „Tydzień z życia mężczyzny” czy „Duże zwierzę”, na deskach toruńskiego teatru wystąpił w grudniu 1993 roku w spektaklu „Kontrabasista”.
- Przez wiele lat byłem menedżerem Jerzego Stuhra. To była piękna współpraca do czasu, kiedy teatralny aktor poczuł potrzebę spełniania się w kinie jako aktor i reżyser - dodaje Janusz Lipiński.
Warto też podkreślić, że po raz pierwszy w naszym mieście wystąpi ikona polskiego teatru, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli teatru słowa - Ignacy Gogolewski. „32 omdlenia” - spektakl nazywany trzema żartami Czechowa - to wielka sztuka.
- To teatr, w który wierzę, który uprawiałem całe życie, teatr słowa, stwarzania iluzji słowem. Teatr Polonia postanowił uhonorować ten typ aktorstwa, który reprezentuję, który kocha też pani Krystyna Janda, którego jednym z największych przedstawicieli jest pan Ignacy Gogolewski. Niech sobie tam młodzi robią swoje, a my tu robimy swoje. I też mamy pełne sale - mówi o przedstawieniu Jerzy Stuhr.
Kilka dni po gościnnym występie w Toruniu, niezwykłe aktorskie trio zaprezentuje „32 omdlenia” w Stanach Zjednoczonych. Spektakl będą mogli zobaczyć mieszkańcy New Jersey. Kilka dni później odtwórca jednej z głównych ról - Jerzy Stuhr - pojedzie do Krakowa na Festiwal Off Plus Camera, gdzie będzie przewodniczącym jury. Aktor jest w świetnej formie, podobnie jak Krystyna Janda i Ignacy Gogolewski. Będzie można się o tym przekonać już w najbliższą niedzielę i poniedziałek w toruńskim teatrze. Ci, którzy nie mają jeszcze biletów, mają ostatnią szansę, żeby je zdobyć. W sprzedaży są jeszcze dostępne pojedyncze zaproszenia na poniedziałkowy spektakl.

Są jeszcze pojedyncze bilety na spektakl
„32 omdlenia”- Teatr im. Wilama Horzycy, niedziela, poniedziałek, godzina 19.
Informacja o biletach: Teatr im. Wilama Horzycy, Biuro Obsługi Widzów oraz w kasie
- tel: 56 622 55 97, 56 654 90 74, 56 622 30 70.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo