Toruń miastem festiwali

Toruń miastem festiwali

(pau)

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Któż z nas nie zna tego określenia...Nic dziwnego, bo w naszym mieście ich nie brakuje. Pytanie tylko, co jest imprezą a co festiwalem z prawdziwego zdarzenia?
Zasady organizacji są proste. Zapraszamy dwie, może trzy znane osoby, organizujemy jeden koncert, jedną pogadankę, i mamy festiwal. Nieważne, czy będzie trwał dwa dni, tydzień czy dwa miesiące. Festiwal to festiwal. W tym tygodniu mamy ich aż trzy. Dobiega końca Watch Docs, na którym błyszczały prof. Magdalena Środa i Kazimiera Szczuka, a organizatorzy nie dają nam chwili wytchnienia.

Po raz drugi gości u nas sztuka faktu z Edytą Krześniak, Beatą Tadlą i Marią Stepan na czele.
Z kolei jutro czeka nas Etniczny Zawrót Głowy. Prawa człowieka, sztuka dziennikarska, kultura etniczna to pikuś w porównaniu z drugą edycją Toruńskiego Festiwalu Disco Polo, który zaczyna się już w najbliższą niedzielę.

W ubiegłym roku jeden dzień wystarczył, by na tej imprezie pojawiło się więcej osób niż na wielu innych festiwalach razem wziętych. Jak będzie w tym roku? Jeszcze lepiej, w końcu mamy prawdziwe gwiazdy - Sebii, Cliver i Lider Dance o to zadbają! Czeka nas zatem weekend w klimacie etno-disco... (pau)

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo