We wspomnieniach jest duma

We wspomnieniach jest duma

Justyna Wojciechowska-Narloch

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Lęk przed pójściem do szkoły można zrozumieć. To w końcu diametralna zmiana, wszystko nowe i obce. Zamiast kameralnych przedszkolnych korytarzy będą wielkie surowe hole, zamiast przytulnych sal z małymi krzesełkami - klasy z ogromnymi oknami.
Justyna Wojciechowska-Narloch

Justyna Wojciechowska-Narloch

I nie będzie dobrze znanej pani Kasi czy Agnieszki. Ich miejsce zajmie pewnie miła, ale nieznana nauczycielka z dziennikiem pod pachą. Trzeba będzie zawierać nowe znajomości, oswajać rówieśników. Brzmi groźnie, prawda?

Tylko że taka właśnie jest życiowa kolej rzeczy. Rosnąc i dojrzewając każdy z nas przechodzi do kolejnych etapów, na wyższe poziomy. I nie ma od tego odwrotu. To normalne, że rodzice chcą chronić swoje dzieci przed tym, co może je przerosnąć. Czasem jednak ta troska zamienia się w trzymanie pociechy pod kloszem, co już dobre nie jest. Żeby złapać właściwą perspektywę, warto się cofnąć we wspomnieniach do własnego dzieciństwa. Czy pierwszy dzień w szkole naprawdę był taki straszny?
Czy nowa pani i nowi koledzy byli aż tak nieprzystępni? I wreszcie, czy nasi rodzice zadawali sobie tak wiele pytań związanych z nauką, czy po prostu godzili się z tym, że przyszedł czas na szkołę?

Jakoś to wszystko przeżyliśmy. Dla wielu ówczesnych 7-latków szkoła była wyzwaniem, dowodem, że nie są już małymi dziećmi. Pójście do niej wiązało się uczuciem dumy, że są wyjątkowi.

Może warto w ten sam sposób potraktować szkolny start naszych dzieci? Nawet wtedy, gdy są one o rok młodsze od nas, gdy byliśmy w analogicznym momencie życia.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo