Tylko u nas
nowosci.com.pl

Fakty, ciekawostki i rozrywka....

Rozwiń
O tytuł Torunianina/Torunianki Roku 2017 ubiega się 19 osób....

O tytuł Torunianina/Torunianki Roku 2017 ubiega się 19 osób. Kto zwycięży? O tym zdecydują Czytelnicy „Nowości”

szs, ml

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

52 - Aleksandra Mierzejewska z Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymała do wczorajszego wieczora 52 głosy.
1/4
przejdź do galerii

52 - Aleksandra Mierzejewska z Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymała do wczorajszego wieczora 52 głosy. ©Jacek Smarz

Przed nami ostatni tydzień głosowania. Liderzy pozostają ci sami, jednak ci, którzy mają największe szanse na zwycięstwo, znów zamienili się miejscami.
Głosowanie na Torunianina / Toruniankę Roku 2017 zakończy się 16 lutego o godzinie 20. U progu ostatniego tygodnia tych wyborów na pierwsze miejsce wróciła dr Magdalena Lewicka, szefowa Pracownią Języka i Kultury Arabskiej na Wydziale Filologicznym UMK, wyprzedzając kierującego Fundacją Tumult Marka Żydowicza. Tak w każdym razie było w czwartek o godzinie 16.

Zobacz także: http://www.nowosci.com.pl/plebiscyty/a/torunianin-roku-2017-aktualne-wyniki-plebiscytu,12882521/Do nagrody Czytelników „Nowości” została również zgłoszona Aleksandra Mierzejewska, od niedawna wicedyrektor do spraw naukowych toruńskiego Muzeum Okręgowego. Pani Aleksandra była jedną z głównych inicjatorek powstania i wydania albumu zdjęć Andrzeja Kamińskiego. Książka, która ukazała się we wrześniu ubiegłego roku, doczekała się już trzeciego czy czwartego dodruku, stając się jednym z największych bestsellerów w dziejach Muzeum Okręgowego. Aleksandra Mierzejewska była także kuratorką wystawy o toruńskich ewangelikach. Ekspozycja przygotowana z okazji 500-lecia reformacji, również okazała się wielkim frekwencyjnym sukcesem.W styczniu 2017 roku na Bielanach pojawili się panowie w garniturach i z łopatami. Razem z nimi symboliczną pierwszą łopatę na placu budowy wbiła również kobieta - Sylwia Sobczak, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

- O tym, że będzie nowocześnie i innowacyjnie wiele dziś słyszeliśmy. Już teraz wiem, że będzie też trudno. A więc zdrowie na budowie! Niechaj mury pną się do góry! - powiedziała podczas uroczystości.

Szpital rośnie jak na drożdżach. Jego rozbudowa pochłonie ponad pół miliarda złotych, dyrektor Sylwia Sobczak odpowiada zatem za największą inwestycję jaka jest w tej chwili prowadzona w Toruniu.

Zobacz także: O tytuł Torunianina/Torunianki Roku 2017 ubiega się 19 osób. Kto zwycięży? O tym zdecydują Czytelnicy „Nowości" [PLEBISCYT]O albumie zdjęć Andrzeja Kamińskiego wspominaliśmy przed chwilą. Jego autor również został zgłoszony do naszego plebiscytu

„Pan Andrzej z aparatem fotograficznym nie roztaje się od ponad 50 lat. Jest swoistym „kronikarzem” miasta Torunia, który na swoich fotografiach zachował od zapomnienia wydarzenia, które odbywały się w mieście na przestrzeni kilku dekad - czytamy w uzasadnieniu. - Udokumentował szereg uroczystości, wydarzenia kulturalne, sportowe, codzienne życie, zakłady pracy oraz zmiany zachodzące w mieście. Wiele sfotografowanych miejsc uległo znaczącej zmianie.

Czytelnik zgłaszający przypomniał, że Andrzej Kamiński niedawno wydał również niewielki album o jego ukochanym Pomorzaninie i przygotował prezentowaną w Domu Muz wystawę Portrety toruńskie.

Plebiscytową nagrodę wręczymy 7 marca podczas uroczystej gali jubileuszowej „Nowości” w teatrze im. Wilama Horzycy.Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo