Przełamanie w pięknym stylu!

Krystian Góralski, DK, JP
Radość po pokonaniu bydgoszczanek była bardzo duża
Radość po pokonaniu bydgoszczanek była bardzo duża Sławomir Kowalski
Zdecydowanym faworytem tej potyczki był Pałac Bydgoszcz. Ekipa Adama Grabowskiego ma znacznie dłuższy stać w Orlen Lidze, a także dużo lepiej spisuje się w obecnym sezonie. Derby rządzą się jednak swoimi prawami. Torunianki wprawdzie przegrywały w setach 0:1, ale później już niepodzielnie rządziły

Podopieczne Nicolii Vetoriego nie mogły sobie wymarzyć lepszego przełamania. Pierwsze w historii derby siatkarek w ekstraklasie pały ich łupem.
Torunianki po siedmiu przegranych meczach bardzo chciały wreszcie zdobyć punkty. Od początku imponowały walecznością, starały się podbić każdą piłkę. Prowadziły 4:1, potem 9:7, 11:9. Pałac jednak cały regularnie się odgryzał. W końcówce seta rozgrywała się Rebecca Pavan, po jej ataku było 21:20. Pałacanki jednak szybko się pozbierały i z zimną krwią wykorzystały trzy kluczowe kontry z rzędu.
W 2. secie role się odwróciły: to przyjezdne miały duże kłopoty z przyjęciem. Dopiero przy prowadzeniu Giacomini Budowlani 10:5 serią skutecznych zagrywek popisała się Magda Jagodzińska (10:10). Trzecia drużyna Orlen Ligi nie rozgrywała najlepszego spotkania, ale wykorzystywała tradycyjne już przestoje w grze beniaminka. Było w pewnym momencie 20:15, ale torunianki nawet taką przewagę roztrwoniły.
W tym secie bohaterką mogła zostać Jagoda Maternia, ale przy 23:24 posłała piłkę w kontrze w aut. To była najważniejsza akcja meczu.
W 3. secie gospodyniom wychodziło niemal wszystko, a wygrany fragment 20:3 najlepiej tego dowodzi.
Czwarty set był wierną kopią poprzedniego. Świetne zagrywki Pavan i Gierak zupełnie rozbiły przyjęcie rywalek (10:8), które podarowały gospodyniom aż 41 (!) punktów.

Giacomini Budowlani Toruń - Pałac Bydgoszcz 3:1 (22:25, 27:25, 25:13, 25:16)
Giacomini Budowlani: Wojcieska 9, Paulava 11, Lewandowska 11, Wójcik 7, Gierak 8, Pavan 26, Martinez (l) oraz Jasińska, Polak, Bimkiewicz, Janik.
Pałac: Kuligowska 5, Pleśnierowicz 3, Misiuna 7, Krzywicka 7, Jagodzińska 25, Śmieszek 4, Nowakowska (l) oraz Portalska (l), Ziółkowska 3, Krawulska, Bałdyga.

W innych meczach 10. kolejki:BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Legionovia Legionowo 3:2, Impel Wrocław - PTPS Piła 3:0, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3, Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Enea 3:0 i Atom Trefl Sopot - KSZO Ostrowiec 0:3
Potyczka ŁKS-u Łódź z Developres SkyRes Rzeszów została przełożona na 15 grudnia.