MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rolkarze nie są przewidziani. Czytelnicy mają zastrzeżenia do ścieżek w lasku przy ulicy Bema i do zakresu prac w Parku Tysiąclecia

Mariola Lorenczewska
Lasek między ulicami Bema a Balonową, czyli Rudelka, cieszy się powodzeniem m.in. wśród  biegających torunianzdjęcie archiwalne
Lasek między ulicami Bema a Balonową, czyli Rudelka, cieszy się powodzeniem m.in. wśród biegających torunianzdjęcie archiwalne SłAwomir Kowalski / Polska Press
Asfalt nie wchodzi w rachubę. Nawierzchnia w parkach i laskach miejskich musi być przepuszczalna. Jeśli są zastrzeżenia, trzeba będzie poprawić.

Lasek miejski między ulicami Bema a Balonową jest bardzo popularny wśród torunian. Zimą, to świetne miejsce do saneczkowania, latem do biegania czy jazdy na rowerze. Niedawno teren został poddany rewitalizacji. Nie każdemu zmiany przypadły do gustu.

Górki, dolinki

- Zauważyłem, że alejki na Rudelce są zrobione z kruszywa mineralnego. Niestety, na pochyłej powierzchni ten materiał się nie sprawdza. Widać powyrywane kawałki. Coś jest nie tak - mówi mieszkaniec osiedla Stawki.- Całej Rudelki nie objechałem, ale w tej części, którą zobaczyłem, na górkach wyraźnie się osypuje.

Czytelnik obserwuje również prace prowadzone w Parku Tysiąclecia po lewej stronie Wisły. Tu również teren jest pofałdowany i ścieżki wykładane są nawierzchnią z kruszywa.

ZOBACZ TEŻ

Czy ceny mieszkań z wielkiej płyty w Toruniu są o wiele niższe niż w budynkach z cegły? Sprawdź, gdzie najwięcej zapłacisz za mieszkanie z wielkiej płyty w Toruniu. Wszystkie oferty pochodzą z serwisu gratka.pl.>>>>SZCZEGÓŁY NA KOLEJNYCH STRONACH

Najdroższe mieszkania z wielkiej płyty w Toruniu

- Obawiam się, że też się to nie sprawdzi. Szczególnie widać, co dzieje się po deszczu. Woda znajduje sobie koryto i spływa - zaznacza Czytelnik, który jest też zaniepokojony faktem, że nie robi się w parku specjalnych tras dla wrotkarzy i deskorolkarzy.

Zakaz asfaltowania

Jolanta Swinarska, p.o. dyrektora Wydziału Środowiska i Zieleni toruńskiego magistratu tłumaczy, że prace na Rudelce są już skończone. Projekt był dofinansowany z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To program skierowany na działalność na rzecz rewitalizacji zieleni. Zarówno dla Rudelki, Parku Tysiąclecia, który jest jeszcze pod ochroną konserwatora zabytków, jak i wszystkich innych rewitalizowanych terenów zielonych, poza otoczeniem Muzeum Etnograficznego, gdzie jest bruk, wymogiem jest przepuszczalna nawierzchnia alejek.

Obowiązuje więc bezwzględny zakaz asfaltowania. Technologie są bardzo różne.

- Być może warstwa wierzchnia jest zbyt luźna? W Parku Miejskim przy Bydgoskiej jest płasko i alejki z tłucznia zdają egzamin. Gorzej wygląda to na Piekarskich Górach, gdzie występuje różnica poziomów - przyznaje dyrektor. - Przy ulewnych deszczach nawierzchnia z tłucznia nie wytrzymała i trzeba było wodę odprowadzać.

Dla relaksu

- Inwestycja na Rudelce jest zakończona, ale na gwarancji. Podlega obserwacji i monitoringowi - zaznacza dyrektor Swinarska. - Co do rolkarzy w Parku Tysiąclecia, to tras dla nich plany nie przewidują. Jest boisko, place zabaw, miejsca wyciszenia, fosa, po której można popływać łódką czy kajakiem, siłownia zewnętrzna. Park, którego rewitalizacja zostanie skończona w 2020 roku, ma służyć mieszkańcom głównie do relaksu i wypoczynku.

WIDEO: Spod ekranu: Pewnego razu w Hollywod

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Prezydent Andrzej Duda obchodzi 52. urodziny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska