Śląsk bliżej półfinału! Zwycięstwo WKS-u w pierwszym meczu play-offów ze Stalą

Dawid Foltyniewicz
PAP/Tomasz Wojtasik
KOSZYKÓWKA. Śląsk Wrocław w pierwszym ćwierćfinale Orlen Basket Ligi wygrał na wyjeździe z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski 85:76. Najskuteczniejszym graczem WKS-u był Daniel Gołębiowski (19 punktów). Drugi mecz w serii w niedzielę (godz. 20:00) w Ostrowie Wielkopolskim. Walka o półfinał toczy się do trzech zwycięstw.

Play-offy rozpoczęły się dla Śląska w najlepszy możliwy sposób – od prowadzenia 7:0, w głównej mierze za sprawą Angela Nuneza. Amerykanin po dobrym otwarciu spotkania szybko zgasł, a do głosu doszli gospodarze. Arged BM Stal doprowadziła do wyrównania, wyszła nawet na dwupunktowe prowadzenie. Ostatnie słowo w pierwszej kwarcie należało jednak do Śląska, który po 10 minutach prowadził 20:17.

Znacznie więcej emocji przyniosła druga „ćwiartka”, zwłaszcza jej końcówka. WKS prowadził już 43:31, ale gospodarze w ostatnich minutach przed przerwą zdołali odrobić część strat. W pierwszej połowie trudno było wyróżnić jednego zawodnika w ekipie wrocławian, z kolei w zespole Stali wyróżniał się Tomasz Gielo. Na półmetku rywalizacji Śląsk wygrywał 48:41.

Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego w niespełna minutę po rozpoczęciu drugiej połowy odrobił prawie wszystkie straty za sprawą dwóch celnych „trójek”. Przez moment wydawało się, że Śląsk zbuduje większą przewagę, ale gospodarze zdołali go dogonić i na 10 minut przed końcową syreną WKS prowadził minimalnie – 64:61.

W ostatniej kwarcie koszykarze Stali często decydowali się na rzuty z dystansu, ale robili to z fatalną skutecznością. Z kolei Śląsk konsekwentnie budował swoją przewagę i ostatecznie wygrał cały mecz 85:76. Liderem wrocławskiej drużyny okazał się Daniel Gołębiowski, który zapisał przy swoim nazwisku 19 punktów.

W ćwierćfinałach rywalizacja toczy się do trzech zwycięskich spotkań. Kolejny mecz serii w niedzielę o godz. 20:00.

ĆWIERĆFINAŁ ORLEN BASKET LIGI
Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – WKS Śląsk Wrocław 76:85 (17:20, 24:28, 20:18, 15:19)

Stal: Šķēle 22, Gielo 14, Beliauskas 13, Chatman 9, Đurišić 6, Siliņš 5, Brembly 3, Sulima 2, Chyliński 2.
Śląsk: Gołębiowski 19, Nunez 13, Miletić 13, Gravett 10, Klassen 8, Parachouski 7, Nizioł 7, Zębski 4, Kulvietis 4.
1-0 dla Śląska (walka do trzech zwycięstw)