(jp)
Poli Budowlani Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza
Poli Budowlani Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza SłAwomir Kowalski / Polska Press
Poli Budowlani gładko ogrywają MKS Dąbrowa Górnicza. Teraz to Pałac Bydgoszcz jest na miejscu spadkowym, ale wszystko rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce.

Poli Budowlani Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:16, 25:14, 25:19)
POLI BUDOWLANI: Ściurka 3, Lewandowska 9, Wójcik 3, Cvetanović 8, Bałucka 15, Hatala 20, Nowak (l). Punkty: atak - 40, serwis - 5, blok - 13, błędy rywalek - 17.
MKS: Ciesiulewicz 4, Perlińska 7, Lipska 8, Polak 10, Purchartova 4, Tobiasz 4, Drabek (l) oraz Baidiuk 2. Punkty: atak - 28, serwis - 7, blok - 4, błędy rywalek - 10.

To był dla torunianek mecz o wszystko. Po dwóch kolejnych zwycięstwach bydgoskiego Pałacu Poli Budowlani znowu wylądowali na miejscu spadkowym. W ostatniej kolejce jadą do Łodzi na mecz z ŁKS, więc właśnie w piątek mieli ostatnią realną szansę na punkty.

Pierwszy set meczu ze zdegradowanym już MKS Dąbrowa Górnicza wyrównany był do stanu 7:7, potem miejscowe szybko zbudowały decydującą przewagę (14:9). Bardzo dobrze grała na środku siatki Izabela Bałucka, ze skrzydeł punktowały Kinga Hatala i Marina Cvetanović. Końcówka to już była całkowita dominacja i punkty zdobywane seriami przez gospodynie.

W kolejnym secie do ofensywy przyłączyła się Anna Lewandowska, po akcjach środkowej było 8:5. W zespole MKS próbowała odpowiadać praktycznie tylko Patrycja Polak, która przed tym sezonem zamieniła Toruń na Dąbrowę Górniczą i dziś już wie, że nie była to najlepsza decyzja.

Rywalki praktycznie się nie broniły Od wyniku 7:5 gospodynie zdobyły 9 punktów z rzędu, w tym czasie trzema asami serwisowymi popisała się Lewandowska.

Rozkojarzone wysoką przewagą torunianki kiepsko rozpoczęły kolejną partię. Przyjezdne prowadziły jeszcze 10:7 po błędzie zagrywki Lewandowskiego, ale potem miejscowe odnalazły koncentrację z dwóch pierwszych setów. Po serii udanych zagrań Bałuckiej i Hatali zrobiło się 13:11. To był kluczowy moment tego najbardziej wyrównanego seta, ale odzyskanej inicjatywy torunianki już nie oddały do końca spotkania.

Wszystko więc rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Obie nasze drużyny zagrają na wyjeździe. Pałac z KSZO Ostrowiec, które o nic już nie walczy, Poli Budowlani z ŁKS. Torunianki nie mogą liczyć na pobłażliwość, bo łodzianki ścigają się z Developresem o 2. miejsce w tabeli. Wszystkie mecze ostatniej kolejki zostaną rozegrane w środę o godz. 18.00.

Materiał oryginalny: Liga siatkarek. Poli Budowlani Toruń z ważnym zwycięstwem. Utrzymanie? Niepewne. Pałac Bydgoszcz głównym rywalem - Gazeta Pomorska