Mistrz Polski lepszy od Energi Manekina Toruń

Sławomir Pawenta
Cazuo Matsumoto w spotkaniu z Unią AZS-em AWFiS-em Gdańsk wygrał seta z Patrykiem Zatówką Jacek Smarz
Niestety, nie udał się wyjazd tenisistom stołowym Energi Manekina Toruń na kolejne spotkanie w Superlidze. Nasz zespół uległ mistrzowi Polski - Unii AZS-owi AWFiS-owi Gdańsk 0:3.

W pierwszym pojedynku spotkania, które rozegrano w Grudziądzu, Kaii Konishi ograł Konrada Kulpę 3:0. Od początku pierwszego seta na prowadzeniu był Japończyk. Jego przewaga była niewielka (6:4, 8:6). Dopiero w końcówce partii zawodnik Unii AZS-u AWFiS-u odskoczył Kulpie.

W drugim secie nasz zawodnik długo prowadził. Ostatecznie Konishi doprowadził do remisu (8:8) i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trzecia partia nie przyniosła wiele emocji. Japończyk triumfował 11:7, a w całym pojedynku 3:0.

Jako drudzy do stołu podeszli Patryk Zatówka (Unia AZS AWFiS) i Cauzo Matsumoto (Energa Manekin. Pierwszy set padł łupem gracza toruńskiej ekipy 11:7. W kolejnych trzech partiach triumfował Zatówka i gospodarze spotkania prowadzili 2:0.

W ostatnim pojedynku Wang Yang pokonał Pavla Sirucka 3:1. Gospodarze ostatecznie triumfowali 3:0 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie ligowe Energa Manekin rozegra już w najbliższy piątek. Torunianie wybiorą się na spotkanie z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

UNIA AZS AWFiS GDAŃSK - ENERGA MANEKIN TORUŃ 3:0

Kaii Konishi - Konrad Kulpa 3:0 (11:6, 12:10,11:7)

Patryk Zatówka - Cazuo Matsumoto 3:1 (7:11, 11:4, 11:8, 11:5)

Wang Yang - Pavel Sirucek 3:1(11:6, 11:5, 5:11, 11:8)

W innych meczach: Palmiarnia Zielona Góra - Polonia Bytom 3:1, Kolping Jarosław - Dekorglass Działdowo 1:3, Doljidy Białystok - AZS Rzeszów 1:3, Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Morliny Ostróda 2:3