Niespodzianka w meczu Energi Manekina z liderem

Pavel Sirucek nie zdobył punktu
Pavel Sirucek nie zdobył punktu Jacek Smarz
W Arenie Toruń Energa Manekin przegrała z mistrzem Polski i liderem tabeli, AZS-em Gdańsk, ale tylko 2:3 i zdobyła punkt.

Zaczęło się znakomicie dla miejscowych, bo Cazuo Matsumoto „zdemolował” w dwóch pierwszych setach Wang Yanga 11:3 i 11:1, a w trzecim triumfował 12:10. Gdy w drugim pojedynku Pavel Sirucek wygrał pierwszego seta z Kaiim Konishim zaczęto wietrzyć sensację, ale trzy kolejne partie należały do azetesiaka.

Bardzo zacięty był pojedynek Tomasza Kotowskiego z Patrykiem Zatówką. Ostatecznie doświadczenie wzięło górę i w decydującym, piątym secie gdańszczanin triumfował do 7. Punkt zapewnił torunianom Matsumoto, który popisał się skutecznym finiszem w trzecim secie meczu z Konishim. Niestety, na koniec Sirucek uległ 0:2 Yangowi.

Energa Manekin Toruń - AZS Gdańsk 2:3

Cazuo Matsumoto - Wang Yang 3:0 (11:3, 11:1, 12:10), Pavel Sirucek - Kaii Konishi 1:3 (11:8, 8:11, 6:11, 8:11), Tomasz Kotowski - Patryk Zatówka 2:3 (11:9, 10:12, 11:9, 8:11, 7:11), Matsumoto - Konishi (5:11, 11:8, 11:9), Sirucek - Yang 0:2 (9:11, 9:11)

1. AZS Gdańsk 7 17 13:8

2. Dartom Bogoria 7 15 18:10

3. Morliny Ostróda 9 15 20:17

4. Dekorglass 7 13 18:4

5. Dojlidy 7 12 15:12

6. Zooleszcz Gwiazda 8 11 16:17

7. 3S Polonia Bytom 7 10 13:14

8. Energa Manekin 8 10 13:16