Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Trzy złote, cztery srebrne i trzy brązowe medale, to dorobek...

Mistrzostwa Europy U-23. Piękno królowej sportu na zdjęciach [galeria]

Trzy złote, cztery srebrne i trzy brązowe medale, to dorobek polskich lekkoatletów na mistrzostwach Europy do lat 23, które od czwartku do niedzieli odbywały się w Bydgoszczy.

Na stadionie Zawiszy złoto zdobywali Ewa Swoboda w biegu na 100 metrów, Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą oraz sztafeta kobiet 4x400 metrów w składzie: Dominika Muraszewska, Adriana Janowicz, Mariola Karas oraz Aleksandra Gaworska.
Po srebrne medale sięgali: Daria Zabawska w rzucie dyskiem, męska sztafeta 4x400 metrów - Wiktor Suwara, Przemysław Waściński, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Sofia Ennaoui w biegu na 1500 metrów oraz Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą.
Brąz wywalczyli: Martyna Galant w biegu na 1500 metrów, Marcelina Witek w rzucie oszczepem oraz Michał Rozmys w biegu na 1500 metrów.

W klasyfikacji generalnej najlepsi byli Niemcy, którzy zdobyli łącznie 18 medali (4 złote, 6 srebrnych, 8 brązowych). Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy i Polacy - po 10 krążków (3 złote, 4 srebrne, 3 brązowe).

Ewa Swoboda na mistrzostwach Europy w Bydgoszczy.