Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Koszykarze Polskiego Cukru obronili 22-punktową zaliczkę z...

Pierniki polubiły brąz! Niespodzianki nie było, jest medal dla Polskiego Cukru! [ZDJĘCIA]

Mamy brąz!!!

Koszykarze Polskiego Cukru obronili 22-punktową zaliczkę z pierwszego spotkania o brązowy medal w rywalizacji Energa Basket Ligi i stanęli na najniższym stopniu podium. W rewanżowym spotkaniu w Arenie Toruń ze Stelmetem Zielona Góra 83:87 (23:21, 20:18, 23:24, 17:24).
Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 83:87 (23:20, 20:19, 23:24, 17:24). Polski Cukier:K. Gruszecki 18 (2x3), G. Cosey 15 (1), C. Mbodj 13, Ł. Wiśniewski 9 (1), A. Cel 5 (1) oraz D. Newbill 9 (1), D. Jeszke 5 (1), K. Sulima 4, B. Diduszko 3, T. Śnieg 2, A. Perka i P. Krefft po 0, Stelmet: M. Gecevicius 16 (3), P. Zamojski 16 (2), V. Dragicević 16, Ł. Koszarek 12 (3), B. Savović 8 (2) oraz A. Hrycaniuk 13, E. Murić 3 (1), F. Matczak 3, A. Hernandez 0
Stan dwumeczu 200:182 dla Polskiego Cukru, który zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.
Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi.
W drugiej połowie, tak jak to miało miejsce w pierwszym meczu, zielonogórzanom zaczęły puszczać nerwy. Faule techniczne otrzymali Vladimir Dragicević i Edo Murić (dwukrotnie). Torunianie dzięki temu zmniejszyli nieco straty, ale w dalszej fazie meczu nie wykorzystali tego w pełni. Ostatecznie przegrali 83:87, ale zaliczka z pierwszego meczu wystarczyła do zdobycia medalu.