MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spotkania z literaturą

Paulina Błaszkiewicz
Wystawę prac Iwony Chmielewskiej będzie można oglądać do końca stycznia w czytelni Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”
Wystawę prac Iwony Chmielewskiej będzie można oglądać do końca stycznia w czytelni Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Jacek Smarz
Centrum Sztuki Współczesnej i Dwór Artusa zapraszają na spotkania z ciekawymi twórcami

Podczas II Toruńskiego Weekendu Księgarń Kameralnych w sobotę, 7 stycznia o godz. 17 w czytelni CSW zaplanowano spotkanie z autorkami i wydawcą książki pt. „Obie”- Iwoną Chmielewską, Justyną Bargielską i Jarosławem Borowcem.

Wstęp na pierwsze literackie spotkanie w nowym roku jest wolny. Dodajmy, że do końca stycznia w czytelni CSW będzie można oglądać wystawę prac Iwony Chmielewskiej - laureatki Złotej Karety „Nowości” w kategorii kultura z 2015 roku.

Scrabble na koniec
Promocja książki „Obie” rozpocznie cykl spotkań w czytelni CSW.

17 stycznia o godz. 18 toruńska publiczność będzie miała okazję spotkać się z Jakubem Kornhauserem - literaturoznawcą, tłumaczem i poetą, który wydał książkę „Całkowita rewolucja. Status przedmiotów w poezji europejskiego surrealizmu”.

Czytaj też: Wilki zaatakowały po raz drugi

20 stycznia gościem CSW będzie Bianka Rolando - poetka i artystka sztuk wizualnych. W trakcie spotkania, które poprowadzą Malina Barcikowska i Szymon Szwarc, opowie m.in. o swoim poemacie „Modrzewiowe korony” oraz o zbiorze „Podpłomyki”.

Z kolei 30 stycznia czytelnia zaprasza fanów scrabble nawieczorne zimowe rozgrywki. Dla wytrawnych graczy to okazja, żeby zmierzyć się z innymi pasjonatami w tzw. realu, a nie przed ekranem komputera, a dla początkujących - początek wspaniałej przygody z najpopularniejszą i najbardziej uzależniającą grą słowną na świecie. Wstęp na wszystkie styczniowe wieczory w czytelni CSW jest wolny.

Geniusz renesansu

Właśnie tak określano Michała Anioła. To właśnie rzeźbiarzowi, malarzowi, architektowi i poecie będzie poświęcone pierwsze spotkanie w cyklu „Sztuka w Artusie” 24 stycznia o godzinie 18.30.

- Wykład podzielony będzie na dwie części. W pierwszej zaprezentowane zostanie życie i twórczość Michała Anioła do roku 1505, kiedy to na zaproszenie papieża Juliusza II przyjechał do Rzymu. Jak zawsze spodziewać się można nowych interpretacji, a także wielu nieznanych dotąd ciekawostek i analiz - zapowiada Łukasz Wudarski z Dworu Artusa, gdzie dzień później - 25 stycznia o godz. 18.30 zaplanowano spotkanie z Krzysztofem Nodarem Ciemnołońskim. Podróżnik i bloger będzie mówił o „Gruzji bez ściemy”.

Z kolei 26 stycznia o godzinie 18.30 o swojej najnowszej powieści „Białe noce” opowie w Dworze Artusa związana z Toruniem Marika Krajniewska. Jej najnowsza książka to powieść z wojną w tle, która opowiada m.in. o oddaniu w imię miłości.

Zobacz też:

W Sali Wielkiej Dworu Artusa rozpoczął się festiwal Lulu. Na początek wystąpiła słynąca z absurdalnego poczucia humoru grupa Mumio. Gościem specjalnym tego wieczoru był pomysłodawca festiwalu, czyli Mariusz Lubomski. Dzień później, czyli 28 grudnia o godzinie 19.30 w klubie Lizard King zaśpiewa Ewa Bem w towarzystwie znanego pianisty Andrzeja Jagodzińskiego. Recital Ewy Bem poprzedzi koncert Joanny Czajkowskiej-Zoń, której akompaniować będzie Bartek Staszkiewicz.Na ostatni festiwalowy wieczór organizatorzy przygotowali prawdziwe mocne uderzenie. 29 grudnia o godzinie 20 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki wystąpi pochodzący z grodu Kopernika zespół Organek.

Mumio na początek Lulu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska