Stal Ostrów - Polski Cukier 67:86. Do końca rundy zasadniczej dwie kolejki

PB
AIP
Koszykarze Polskiego Cukru pewnie wygrali w Ostrowie ze Stalą 86:67. Mają duże szanse na zajęcie pierwszego miejsca przed rundą play off. Ogromne znaczenie będzie miał przedostatni mecz rundy zasadniczej, w którym torunianie w sobotę zmierzą się w Gdyni z Arką.

Torunianie przystąpili do gry w meczu ze Stalą w Ostrowie z zaledwie jednym obcokrajowcem. Michael Umeh został odsunięty od składu po kłótni z trenerem Dejanem Mihevcem po przegranym meczu z Polpharmą w Starogardzie Gdańskim. Nie wiadomo, czy jeszcze wróci do składu w tym sezonie. Z kolei Cheikh Mbodj wciąż leczy uraz ręki.

Pierwszą kwartę torunianie wygrali różnicą pięciu punktów. Błyskawicznie stracili tę przewagę na początku drugiej, ale do przerwy panowali już niepodzielnie na boisku. Przy słabej skuteczności Stali wypracowali sobie po 20 min. gry prowadzenie 45:32. A w drugiej połowie zdecydowanie kontrolowali sytuację, wygrali ostatecznie 86:67 potwierdzając, że lepiej im się gra z drużynami z czołówki tabeli.

Do zakończenia rundy zasadniczej torunian czekają jeszcze dwa mecze - 22 kwietnia w Gdyni z Arką (godz. 17.45, Polsat Sport) i 28 kwietnia u siebie z Kingiem Szczecin (godz. 17.45).

Arged BMSlam Stal Ostrów - Polski Cukier Toruń 67:86 (17:22, 15:23, 16:16, 19:25)

Stal: S. King 14, C. Ware 10 (1), N. Jaramuz 8 (2), M. Kostrzewski 7, M. Chyliński 4 oraz M. Nowakowski 8 (2), P. Żołnierewicz 5 (1), I. Maras 5, M. Scott 4, S. Łukasiak 2, W. Kowalenko 0

Polski Cukier: K. Gruszecki 16 (1), R. Lowery 15 (3), A. Cel 13 (2), D. Kulig 10, B. Diduszko 9 (1), oraz K. Sulima 10, Ł. Wiśniewski 7 (1), T. Śnieg 6, M. Ratajczak 0, I. Grochowski 0

Inne wyniki:
Start Lublin - Spójnia Stargard 78:93, AZS Koszalin - King Szczecin 88:71, Polpharma Starogard - Anwil Włocławek 95:92, MKS Dąbrowa Górnicza - Miasto Szkła Krosno 88:82, Stelmet Zielona Góra - Legia Warszawa100:96, Arka Gdynia - Trefl Sopot 90:88, GTK Gliwice - HydroTruck Radom 80:78