To jest ten mecz! Elana Toruń gra z KP Starogard Gdański [NA ŻYWO]

W środę piłkarze Elany Toruń pokonali Chemika Bydgoszcz w Pucharze Polski. W sobotę zagrają o sukces w lidze Sławomir Kowalski
Sobotni mecz Elana - KP Starogard Gdański może rozstrzygnąć o awansie torunian do II ligi. Spotkanie rozpoczęło się o 16:00.

Elana Toruń - KP Starogard Gdański na żywo:

17:49 Kolejne dwie bramki Świtu Skolwin... Niestety, Elana nie jest jeszcze pewna awansu - o wszystkim zdecyduje ostatnia kolejka. Dziękujemy za wspólne kibicowanie.

17:46 Koniec meczu. Elana przegrała 0:3.

17:45 Trwa doliczony czas gry.

17:42 Kibice Elany wywiesili baner "AWANS JEST NASZ". Mimo dzisiejszej porażki torunianie faktycznie są o krok od realizacji celu.

17:37 W Kaliszu Świt wyrównał - jest 1:1. Jeśli drużyna ze Skolwina nie wygra, Elana i tak awansuje do II ligi.

17:35 0:3... Karol Zieliński pokonał Michała Nowaka.

17:34 Zdaniem kibiców powinien być rzut karny dla Elany... Sędzia nie sięgnął jednak po gwizdek.

17:32 Świetne uderzenie Mariusza Kryszaka! Bramkarz gości w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. Po chwili piłkarze KP ruszyli z kontrą, ale bez rezultatu, gdyż do piłki doszedł Michał Nowak.

17:29 Przerwa techniczna na picie i odpoczynek. Kibice skandują "Druga liga, druga liga Elana!".

17:25 Dwie dobre szanse gości - na szczęście jeden strzał był niecelny, a drugi został obroniony przez Michała Nowaka.

17:24 Dwie zmiany w drużynie Elany - boisko opuścili Artur Lenartowski i Patryk Aleksandrowicz, a weszli na nie Mariusz Kryszak i Daniel Kraska. Aleksandrowicz grał zaledwie kilkanaście minut, w trakcie których został sfaulowany. Z boiska zszedł kulejąc.

17:22 Do końca regulaminowego czasu gry jeszcze tylko 20 minut. Na szczęście dla Elany Świt Skolwin również przegrywa.

17:16 To była chyba najlepsza akcja Elany. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wślizgiem uderzyć chciał Maciej Mysiak, ale minimalnie minął się z piłką. Nadal 0:2.

17:12 Druga zmiana w drużynie Elany - za Daniela Ciechańskiego wszedł Patryk Aleksandrowicz.

17:10 Kolejne akcje i kolejne próby Elany. Jak na razie druga połowa wyraźnie lepsza od pierwszej w wykonaniu toruńskiej drużyny.

17:06 Daniel Ciechański strzelał celnie, ale bramkarz gości ponownie był ustawiony w odpowiednim miejscu i zatrzymał uderzenie torunianina.

17:04 Początek drugiej połowy toczy się pod dyktando Elany, choć na razie żadnej akcji nie można nazwać stuprocentową. Z dystansu próbował szczęścia Maciej Stefanowicz.

17:00** Żółta kartka dla obrońcy gości Bernarda Powszuka, który faulował Filipa Kozłowskiego

16:58 Rozpoczęła się druga połowa. W składzie Elany zaszła jedna zmiana - Damian Lenkiewicz zastąpił Dominika Kościelniaka.

16:45 Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do gości, którzy mieli jeszcze dwie doskonałe okazje. Przerwa w meczu. ELana przegrywa 0:2 po pierwszych 45 minutach.

16:40 Mogło być 0:3... Na szczęście dla Elany piłka przeleciała nad poprzeczką.

16:37 0:2... Piłkarze KP Starogard Gdański wyszli z kontrą, a dośrodkowanie w pole karne zostało wykończone głową przez Wojciecha Zyskę. Elana przegrywa różnicą dwóch bramek.

16:35 Dwie kolejne dobre okazje Elany - za pierwszym razem piłka przeleciała nad bramką, za drugim została złapana przez bramkarza gości.

16:30 KKS 1925 Kalisz prowadzi ze Świtem Skolwin 1:0! Taki wynik oznaczałby, że Elana nawet mimo ewentualnej porażki będzie miała zagwarantowany awans!

16:29 Po 30 minutach gry sędzia ogłosił przerwę techniczną. Piłkarze mogą się napić i chwilę odpocząć.

16:28 Piłka uderzona przez Filipa Kozłowskiego pofrunęła nad poprzeczką. Nadal 0:1.

16:26 Kolejna próba piłkarzy KP. Bramkarz Michał Nowak bez problemów złapał jednak piłkę uderzoną głową przez jednego z zawodników gości.

16:23 Maciej Stefanowicz spróbował uderzenia po ziemi, ale po raz kolejny swoje zrobił Mateusz Polakowski.

16:22 Równolegle trwają inne mecze tej kolejki. Świt Skolwin, który traci do Elany 4 punkty w ligowej tabeli, remisuje w Kaliszu z KKS 1925 0:0

16:17 Kibice Elany rozpoczęli doping. Oprócz ich flagi na trybunach jest także flaga... Stali Rzeszów.

16:14 Trzy kolejne rzuty rożne Elany w krótkim czasie nie przyniosły bramki.

16:09 Daniel Ciechański ponownie blisko! I tym razem akcja Elany została powstrzymana przez bramkarza KP Mateusza Polakowskiego.

16:07 Wyrównanie było blisko! Bramkarz gości zdołał jednak zatrzymać uderzenie z bliskiej odległości.

16:03 Gol dla KP. W 5. minucie Dawid Retlewski uderzył płasko po ziemi i pokonał bramkarza Elany. 0:1...

16:01 Elana przeważa. Torunianie cały czas mają piłkę i próbują atakować.

15:58 Grają! Mecz rozpoczął się minimalnie przed czasem.

15:57 Obie drużyny wychodzą na boisko

15:48 Piłkarze obu drużyny skończyli rozgrzewkę i zeszli do szatni.

15:40 Coraz więcej widzów na stadionie. Z każdą minutą przez bramki wchodzą kolejni kibice. Piłkarze kontynuują rozgrzewkę.

15:30 Elana zagra dziś w następującym składzie: Nowak - Górka, Urbański, Mysiak, Dobosz - Stąporski, Stefanowicz, Lenartowski, Kościelniak - Ciechański, Kozłowski

15:25 Trwa rozgrzewka piłkarzy obu drużyn na murawie boiska.

15:22 Na stadion wchodzą kolejni kibice. Trybuny nie są jednak na razie zbytnio wypełnione. Nie ma nich również szalikowców toruńskiej drużyny.

Sytuacja w tabeli jest jasna - na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Elana ma cztery punkty przewagi nad Świtem Skolwin. Dzisiejsze zwycięstwo będzie znaczało, że nawet ewentualna porażka w ostatniej rundzie nie da rywalom żadnych szans na dogonienie naszego klubu. Stawka jest więc wysoka.

KP Starogard Gdański zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. W bieżącym sezonie piłkarze tego klubu już raz musieli uznać wyższość torunian - w pierwszej rundzie rozgrywek, jeszcze jesienią, przegrali na własnym boisku 1:2.

Podczas gdy torunianie będą grali z KP, w tym samym czasie wspomniany Świt Skolwin zagra na wyjeździe z KKS-em Kalisz - wszystkie sobotnie spotkania rozpoczną się o godz. 16.

Aż pięć bramek Elany Toruń! Regionalny Puchar Polski jest na...