Biskupin, mennonici i kujawska wieś

Biskupin, mennonici i kujawska wieś

Lucyna Budniewska

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Biskupin, mennonici i kujawska wieś
Urząd Marszałkowski otrzymał europejską nagrodę za ochronę dziedzictwa kulturowego.
Biskupin, mennonici i kujawska wieś
Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jako jedyny z Polski otrzymał wyróżnienie specjalne w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Unii Europejskiej „Europa Nostra Awards” za wyjątkowy wkład w konserwację, ochronę i promocję zabytków oraz dziedzictwa kulturowego.
Samorząd województwa korzystając ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na szeroką skalę wspiera remonty konserwatorskie w zabytkach oraz projekty rewitalizacyjne polegające między innymi na adaptacji wiekowych obiektów do nowych funkcji. Promuje też dziedzictwo kulturowe regionu między innymi poprzez organizację koncertów w zabytkach, regionalnych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa oraz konkursu „Hereditas Saeculorum”.
Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego trafia także na remonty i inwestycje prowadzone przez działające w Kujawsko-Pomorskiem muzea. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie otrzymało wsparcie na odtworzenie obiektów archeologicznych - długich domów z okresu neolitu oraz wioski wczesnośredniowiecznej, a także na budowę centrum obsługi turystów. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przeprowadziło między innymi remonty gmachów we Włocławku i Nieszawie, kompleksowe prace remontowe i adaptacyjne wszystkich zabudowań Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce oraz odrestaurowało dwór Orpiszewskich w Kłóbce.Muzeum Etnograficzne w Toruniu otrzymało zaś środki na trwającą właśnie rekonstrukcję wsi olęderskiej w Wielkiej Nieszawce.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tst (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Skandal w Katedrze św. Janów w Toruniu. Zwiedzanie Katedry św. Janów za darmo! To mit, miejska legenda. Żeby zwiedzać wnętrze kościoła bez wejścia na wieżę trzeba dać obowiązkową ofiarę!, jak nie...rozwiń całość

Skandal w Katedrze św. Janów w Toruniu. Zwiedzanie Katedry św. Janów za darmo! To mit, miejska legenda. Żeby zwiedzać wnętrze kościoła bez wejścia na wieżę trzeba dać obowiązkową ofiarę!, jak nie dasz to nie wejdziesz. Instytucje, które wspierały remont powinny skontrolować, czy rzeczywiście można bezpłatnie zwiedzać wnętrze kościoła. zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo