Tylko u nas
nowosci.com.pl

Fakty, ciekawostki i rozrywka....

Rozwiń
Jakich haseł w internecie używają Polacy? Niektóre z nich są...

Jakich haseł w internecie używają Polacy? Niektóre z nich są banalnie proste

oprac. (pik)

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Jakich haseł w internecie używają Polacy? Niektóre z nich są banalnie proste
1/12
przejdź do galerii
Serwis niebezpiecznik.pl poinformował, że w internecie doszło do wycieku bazy danych. Po przeanalizowaniu informacji okazało się, że do wycieku doszło prawdopodobnie z portalu autocentrum.pl. Analiza danych potwierdziła, że Polacy używają często banalnych haseł, aby zalogować się na swoje konta.
O wycieku danych poinformował jeden z internautów, który przypadkowo natknął się w internecie na plik z bazą danych użytkowników. Po przeanalizowaniu danych okazało się, że pochodzą one prawdopodobnie z serwisu autocentrum.pl.

Zobacz też: TOP 10 najdroższych przysmaków na świecieSerwis wydał komunikat w tej sprawie: "Po przeanalizowaniu przesłanych informacji doszliśmy do wniosku, że baza adresów częściowo pokrywa się z naszą bazą, ale posiada spore braki. Oznacza to, że dane mogą pochodzić z pierwszej połowy 2016 roku."


Sprawa ma jednak jeszcze jeden ciekawy wątek. Można na niej zobaczyć, jakich haseł najczęściej używali internauci serwisu.

Zobacz galerię

Ze względów bezpieczeństwa serwis autocentrum.pl zaleca wszystkim użytkownikom portalu, by nawet w przypadku silnego hasła – jeśli było ono wykorzystywane gdziekolwiek indziej – zmienić je na inne.


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo