Tylko u nas
nowosci.com.pl

Fakty, ciekawostki i rozrywka....

Rozwiń
Pączki z Gronowa, rekordowe tempo, czyli Rada Powiatu w...

Pączki z Gronowa, rekordowe tempo, czyli Rada Powiatu w czterdzieści pięć minut

Krzysztof Lietz

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Dawid Jaroszewski, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Gronowie, podaje przepis na doskonałe pączki

Dawid Jaroszewski, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Gronowie, podaje przepis na doskonałe pączki ©Krzysztof Lietz

Nie ma wniosków i oświadczeń? To ja mam jedno - to była najkrótsza sesja w tej kadencji Rady Powiatu Toruńskiego.
Dawid Jaroszewski, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Gronowie, podaje przepis na doskonałe pączki

Dawid Jaroszewski, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Gronowie, podaje przepis na doskonałe pączki ©Krzysztof Lietz

Tak zakończył ostatnią sesję Rady Powiatu Toruńskiego jej przewodniczący, Tomasz Zakrzewski.

Obserwatorzy i zapraszani goście są już przyzwyczajeni do tego, że sesje Rady Powiatu przebiegają zazwyczaj sprawnie, bez zbędnej gadaniny.

Tym razem było podobnie. Sesja Rady Powiatu, która odbyła się w 8 lutego przez to, że w jej porządku obrad było w sumie niewiele punktów, okazała się wyjątkowo krótka. Łącznie ze sprawami organizacyjnymi, czyli przyjęciem porządku obrad, stwierdzeniem prawomocności i przyjęciem protokołu z poprzedniej sesji, trwała raptem dokładnie 45 minut.

Zobacz też: Wymiana dowodu w Toruniu. Tysiące osób bez ważnych dokumentówByła ona wyjątkowa też z innego powodu - przypadała akurat w Tłusty Czwartek, a więc nie mogło zabraknąć tradycyjnych pączków. Wyłożono je tuż przed sesją i jak zauważyliśmy, miały wielkie wzięcie. Mimo że - jak nam powiedzieli niektórzy jej uczestnicy - nie były to dla nich pierwsze pączki tego dnia. Te „sesyjne” były doskonałe, bo przygotowali je uczniowie CKU w Gronowie pod kierunkiem swojego mistrza Dawida Jaroszewskiego, nauczyciela praktycznej nauki zawodu „kucharz”.

Posiliwszy się słodkościami, radni przystąpili do obrad. Błyskawicznie przyjęli sprawozdania z działalności komisji stałych Rady Powiatu za ubiegły rok i zatwierdzili plan pracy tych komisji w roku bieżącym.

Przypomnijmy, że w radzie naszego powiatu są następujące komisje: Budżetu i Finansów; Edukacji, Kultury i Sportu; Infrastruktury Komunalnej; Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz Zdrowia i Opieki Społecznej.

Pierwsza z nich będzie m. in. analizować i opiniować ewentualne zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu na lata 2018-2026, czy poznawać sytuację finansową powiatu w zakresie realizacji dochodów i wydatków po I półroczu 2018 r. Będzie też chciała analizować i zaopiniować projekt budżetu powiatu na 2019 rok.

Komisja Edukacji, Kultury i Sportu będzie m. in. na bieżąco analizować kalendarz imprez kulturalnych, edukacyjnych i sportowych na 2018 rok organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Omówi też działania podjęte przez dyrektorów szkół w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przeczytaj także: Poradnia Chorób Zakaźnych do likwidacji. NFZ chce wyjaśnieńKomisja Infrastruktury Komunalnej będzie chciała m. in. na bieżąco zapoznawać się z informacjami na temat remontów dróg i budowy ciągów pieszo rowerowych i w odpowiednim czasie analizować projekt budżetu powiatu na rok 2018 pod kątem wydatków na inwestycje drogowe.

Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska będzie na bieżąco analizować działalność Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu ze szczególnym uwzględnieniem wszelkiego rodzaju płatności dla rolników.

Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej chce analizować m. in. problemy pieczy zastępczej w powiecie toruńskim, planuje też wyjazdowe posiedzenia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Chełmży i w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach/ŚDS w Osieku.

W dalszej części równie bezdyskusyjnie radni przegłosowali projekty uchwał dotyczące planu kontroli Komisji Rewizyjnej w 2018 r., korekty tegorocznego budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2020 oraz zmian w statucie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Toruniu.
Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo