Piętnaście par odebrało Medale za Długoletnie Pożycie...

Piętnaście par odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Michał Malinowski

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Tradycją małżeńskich jubileuszy w Ratuszu stało się wspólne zdjęcie małżonków z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim

Tradycją małżeńskich jubileuszy w Ratuszu stało się wspólne zdjęcie małżonków z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim ©Jacek Smarz

Piękne chwile, których w ich życiu było zdecydowanie więcej, porównują do słońca. Te gorsze do deszczu i burzy. Jak mówią jubilaci, życie jest jak pogoda. Trzeba je zrozumieć.
Tradycją małżeńskich jubileuszy w Ratuszu stało się wspólne zdjęcie małżonków z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim

Tradycją małżeńskich jubileuszy w Ratuszu stało się wspólne zdjęcie małżonków z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim ©Jacek Smarz

Rekordowo duża liczba, bo aż 15 par pojawiła się wczoraj wczesnym popołudniem w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. To jakże ważne wydarzenie, jakim jest odbiór Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, odbywało się na oczach wzruszonych dzieci oraz wnuków.
[break]
Państwo Talasiowie pobrali się po dwóch latach znajomości. Pan Eugeniusz pochodzi z Zajączkowa Pomorskiego. Do Torunia sprowadziła go praca. Tak właśnie poznał swoją żonę Wiktorię, która ich półwieczny związek porównuje dość nie-
typowo.
- To nasze długoletnie pożycie, to trochę jak pogoda. Bywały słoneczne dni oraz te pochmurne. Jak to w życiu. Oczywiście tych pierwszych było zdecydowanie więcej - mówi Wiktoria Talaś.
- Jako pracownik kolei zostałem przeniesiony do zakładu na Kluczykach. Kolega mi mówił, że pięć lat powinienem sobie odliczyć na tzw. „ciche” dni. Są pewne wartości, którymi człowiek się kieruje, ma jakieś wzorce. Dzięki temu wytrwaliśmy ze sobą tyle lat - wtóruje żonie pan Eugeniusz.

Dokładnie 23 kwietnia Zofia i Edward Strzeleccy będą obchodzić 50-lecie pożycia małżeńskiego. Oboje pochodzą z Torunia. Poznali się na prywatce u znajomych. Pan Edward z uśmiechem na twarzy wspomina tamto spotkanie.
- Wszyscy koledzy z drużyny piłkarskiej mieli już rodziny, a o mnie mówili tak „Edek to zawsze kawaler i na boku”. Ja na to, że „moja ukochana jeszcze chodzi do szkoły”. Musiałem czekać dwa lata, aż żona ukończy 18. rok życia - śmieje się Edward Strzelecki.
Z kolei życiowe drogi Gabrieli i Bernarda Maternowskich skrzyżowały się na stażu w zakładzie odzieżowym Torpo. Dziś cieszą się życiem i rodziną, która być może niebawem jeszcze się powiększy.
- Mamy dwie córki i cztery wnuczki. Wnuczka wychodzi za mąż w maju, więc może niebawem doczekamy się prawnuków. Często wyjeżdżamy do sanatorium. Wiadomo, że czas płynie bardzo szybko, ale trzeba brać każdy dzień, dopóki zdrowie dopisuje - uważa Bernard Maternowski.

Lista laureatów
Urszula i Władysław Dąbkowscy, Marianna i Wiesław Jabłońscy, Zofia i Jerzy Walkowscy, Stanisława i Bernard Jastrzębscy, Zofia i Edward Strzeleccy, Gabriela i Bernard Maternowcy, Teresa i Lech Szymborscy, Barbara i Sylwester Płociennikowie, Wiktoria i Eugeniusz Talasiowie, Bogumiła i Konrad Woźniakowie, Krystyna i Bolesław Wojdyłowie, Bronisław i Magdalena Pronobisowie, Maria i Tadeusz Sobolewscy, Janina i Jerzy Stachowscy, Barbara i Zdzisław Starzakowie.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo