Redakcja Wielkiej Internetowej Encyklopedii Torunia prosi...

Redakcja Wielkiej Internetowej Encyklopedii Torunia prosi naszych Czytelników o pomoc

Szymon Spandowski

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Redakcja Wielkiej Internetowej Encyklopedii Torunia prosi naszych Czytelników o pomoc

©Thinkstock

Budowane społecznymi siłami źródło informacji na temat Torunia doczekało się już niemal 250 tysięcy czytelników. Autorzy encyklopedii pracują dalej, opracowując właśnie m.in. hasła dotyczące spółdzielczości.
Redakcja Wielkiej Internetowej Encyklopedii Torunia prosi naszych Czytelników o pomoc

©Thinkstock

Na stronie: http://e-wietor.pl znajduje się kilkaset, na ogół bardzo szczegółowo opisanych haseł, zredagowanych przez ekspertów różnych dziedzin z historii i teraźniejszości Torunia. Są one poukładane alfabetycznie, bądź tematycznie. Jeden z jej działów czeka właśnie na gruntowne poszerzenie, jednak ze względu na brak materiałów źródłowych, potrzebna będzie Państwa pomoc.

- Chodzi o spółdzielczość pracy i spółdzielnie inwalidów - mówi Jerzy Marchewka, dyrygent encyklopedycznego przedsięwzięcia. - Szukamy przede wszystkim zdjęć i dokumentów, bardzo jednak bylibyśmy również wdzięczni za relacje byłych członków tych organizacji.

W pełni rozumiejąc ból poszukiwaczy śladów toruńskiej historii przekazujemy apel naszym Czytelnikom wierząc, że na Państwa pomoc zawsze można liczyć. Każdy, kto chciałby uzupełnić encyklopedię, znajdzie na jej stronie internetowej zasady jakich trzeba się trzymać przygotowując hasła.

Trafi tu także na formularz pozwalający skontaktować się z jej redakcją. Tych, którzy w świecie wirtualnym czują się nieswojo zapraszamy do nas. Na zgłoszenia dawnych spółdzielców i wszystkich, którzy mogą dawną spółdzielczość pracy nieco przybliżyć prosimy o kontakt z redakcją tel.: 56-611-81-11, czynny w dni robocze między godz. 13 i 17.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo