Szykują się konkursy na dyrektorów placówek oświatowych w...

Szykują się konkursy na dyrektorów placówek oświatowych w Toruniu. Obecnym kończą się kadencje

(jwn)

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Szykują się konkursy na dyrektorów placówek oświatowych w Toruniu. Obecnym kończą się kadencje

©Thinkstock

Dwa przedszkola, dwa zespoły szkół, gimnazjum oraz MDK już wkrótce mogą mieć nowych szefów. Miasto właśnie ogłosiło konkursy na stanowiska ich dyrektorów.
Szykują się konkursy na dyrektorów placówek oświatowych w Toruniu. Obecnym kończą się kadencje

©Thinkstock

Chodzi o Przedszkole Miejskie nr 3 przy ul. Skłodowskiej-Curie, Przedszkole Miejskie nr 5 przy ul. Dekerta, Gimnazjum nr 2 przy ul. Pająkowskiego, Zespół Szkół nr 15 przy ul. Paderewskiego, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska przy ul. Batorego oraz Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Przedzamcze.

Aleksandra Iżycka, rzeczniczka prasowa prezydenta Torunia, zapytana przez nas o powody zmian potwierdza, że dotychczasowym dyrektorom kończą się kadencje. Prawo nakazuje więc wybrać nowych.

Terminy składania ofert wyznaczono pomiędzy 30 kwietnia a 22 maja, zależnie od placówki. Wymagania co do kandydatów są wysokie. Osoba ubiegająca się o takie stanowisko musi być co najmniej nauczycielem mianowanym, z tytułem magistra i przygotowaniem pedagogicznym. Musi mieć także stosowne uprawnienia do zarządzania oświatą oraz minimum 5-letni staż pracy. Poważnym argumentem jest także dobry stan zdrowia.

Z postępowania już na starcie wykluczone są osoby karane dyscyplinarnie lub skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo.

Każdy kandydat na dyrektora musi dodatkowo przedstawić na piśmie własną koncepcję funkcjonowania i rozwoju placówki, którą zamierza w przyszłości kierować.

O wyborze nowych dyrektorów zdecyduje specjalna komisja konkursowa. Jej członkami są m.in. przedstawiciele władz miasta i oświatowych związków zawodowych.

Co ważne, z ubiegania się o stanowisko dyrektora nie są wykluczeni obecni szefowie placówek. Oni także mają pełne prawo ponownie stanąć do konkursu. Może się więc okazać, że po ich rozstrzygnięciu nie wszędzie nastąpią zmiany. (jwn)

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pola (gość)

Zgłoś naruszenie treści

tylko Nowosci o tym piszą. Dlaczego inne gazety i TV nie? Gratulacje dla Autorki za podjęcie kontrowersyjnego tematu.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

trtr (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Hahaha!!!!!! Dobre!!!!!, konkurs na nowych Dyr placówek oświatowych w Toruniu. Dawno się tak nie ubawiłem, każdy kto kiedykolwiek pracował w Toruńskiej szkole, przedszkolu itp doskonale wie, że aby...rozwiń całość

Hahaha!!!!!! Dobre!!!!!, konkurs na nowych Dyr placówek oświatowych w Toruniu. Dawno się tak nie ubawiłem, każdy kto kiedykolwiek pracował w Toruńskiej szkole, przedszkolu itp doskonale wie, że aby w w/w placówkach nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora to jest to możliwe tylko i wyłącznie w 3 przypadkach, 1-odejście starego dyr na emeryturę, 2-nagła śmierć obecnego dyr, 3-jakaś gruba, naprawdę gruba, afera w danej placówce.
Ci co mają ambicję i chęci wystartowania w takim konkursie, nie łudzcie się, szkoda waszego czasu, tej starej kliki nikt nie ruszy, to jest banda kolesi, nie ma szansy, że się przebijecie przez ten Toruńsko-oświatowy beton zbrojony.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo