Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu zmieni całkowicie...

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu zmieni całkowicie swoje oblicze

Mariola Lorenczewska

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu zmieni całkowicie swoje oblicze

©Sławomir Kowalski

Po przebudowie wiele się zmieni w lokalizacji poszczególnych jednostek WSZ. Od poniedziałku placówka na Bielanach ma już właściwego dyrektora. Jest nim Sylwia Sobczak, dotychczas p.o. dyrektora.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu zmieni całkowicie swoje oblicze

©Sławomir Kowalski

Zgodnie ze wstępną koncepcją, w rozbudowanym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Bielanach w Toruniu swoje lokum znajdą przyłączone wcześniej do WSZ oddziały dawnego szpitala zakaźnego i oddziały dawnego ośrodka lecznictwa psychiatrycznego. Po drugiej stronie litery „H” - serca rozbudowanego szpitala - mieścić się będą chemioterapia oraz oddziały zabiegowe - okulistyka, laryngologia, ortopedia, ginekologia, klinika chirurgii.

W starym budynku obecnego WSZ pozostaną: oddział chorób wewnętrznych, kardiologia, neurologia, rehabilitacja, oddział chorób płuc. Na szóstym piętrze znajdą się najmniej zakaźne oddziały zakaźne - hepatologia i dermatologia. Pozostałe trafią do nowej części, która w razie potrzeby będzie mogła być odizolowana od reszty pacjentów.

Teraz w budynkach dawnego szpitala psychiatrycznego przy ulicy Mickiewicza trwa kapitalny remont. A pacjenci korzystają z przystosowanych do potrzeb pomieszczeń tymczasowych budynku przy ul. Gregorkiewicza.

Najważniejszym zadaniem nowego szefostwa WSZ będzie tak organizować rozbudowę Bielan, by cały szpital bezpiecznie funkcjonował.

- Od siódmego kwietnia właściwym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu jest pełniąca dotychczas obowiązki dyrektora Sylwia Sobczak - tłumaczy Piotr Kryn, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. - Został ogłoszony konkurs. Było ośmioro kandydatów.

Konkurs na stanowisko nowego szefa WSZ organ założycielski rozpisał na początku br. Sylwia Sobczak była wcześniej wicedyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Do czasu mianowania na dyrektora jako p.o. szefa WSZ do szpitala została oddelegowana. Skończyła Wydział Chemii na Politechnice Gdańskiej, ma studia podyplomowe z administracji i zarządzania UKW w Bydgoszczy, z bankowości i finansów w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, zarządzania finansami zakładów opieki zdrowotnej na Uniwersytecie Gdańskim. Mieszka w Osiu, mąż jest strażakiem.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Karina (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Nie w budynkach dawnego Szpitala Psychiatrycznego tylko w Przychodni, co za nieprawdziwe informacje zresztą jak zawsze! POPULIZM BRAWO

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Piotr28 (gość)

Zgłoś naruszenie treści

No właśnie kiedy zniosą opłatę za wjazd. Niech biorą sobie za parkowanie ale czasem trzeba kogoś starszego podwieść. moźe jakby zrobić akcje płacimy banknotami po 100 zł albo 200zł to by im się...rozwiń całość

No właśnie kiedy zniosą opłatę za wjazd. Niech biorą sobie za parkowanie ale czasem trzeba kogoś starszego podwieść. moźe jakby zrobić akcje płacimy banknotami po 100 zł albo 200zł to by im się odechciało. A ciekaw jestem czy wydałby gdzybym mu dał 20 euro heh
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ania (gość)

Zgłoś naruszenie treści

a kiedy w końcu będzie można z osobą chorą , z urazem lub ciężarną podjechać pod drzwi szpitala bez tych idiotycznych opłat?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo