MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Złote Karety Nowości. W tym roku przyznamy nagrody po raz 25

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Oto Złota Kareta „Nowości”. Od wielu już lat przyznajemy ją ludziom szczególnie zasłużonym dla Torunia w poprzednim roku
Oto Złota Kareta „Nowości”. Od wielu już lat przyznajemy ją ludziom szczególnie zasłużonym dla Torunia w poprzednim roku Grzegorz Olkowski
„Nowości” tradycyjnie uhonorują ludzi sukcesu. Nagrody przyzna im redakcyjna kapituła, która czeka jednak na podpowiedzi Czytelników: kogo z Torunia, za osiągnięcia w 2019 roku, należy wyróżnić.

Karety są od lat w Toruniu symbolem sukcesu. Złote Karety „Nowości” przyznają za osiągnięcia w minionym roku. Srebrne - za sukces na starcie kariery, co oczywiście ma być wielką zachętą do zdobywania kolejnych laurów. Przykłady z minionych lat pokazują, że dokładnie tak się dzieje.

Złote i Srebrne Karety przyznajemy w pięciu kategoriach. To kultura, sport, aktywność obywatelska, nauka i edukacja oraz biznes.
Osobnym wyróżnieniem jest Kryształowe Serduszko, które trafia do osób lub instytucji o wielkich sercach, szczególnie zasłużonych w działalności charytatywnej.

Podczas gali w Teatrze Horzycy prezesi firm YouArtMe i One Sport (Złote Karety w kategorii biznes) Marek Kaliński i Karol Lejman dziękowali za dostrzeżenie ich działalności. Maria Jaworska i Jędrzej Czerwiński (aktywność obywatelska) ze stowarzyszenia sędziów „Iustitia” zapewniali, że nie spoczną w walce o niezależne sądy, co wzbudziło gorącą owację gości gali. Raper Łukasz Małkiewicz „Małpa” (kultura) cieszył się, że został doceniony w rodzinnym mieście. Autor murali Andrzej Poprostu (kultura), dziękował tym, którzy rzucali mu kłody pod nogi, bo to tylko motywowało go do pracy. Pięknie o działalności naukowej nieobecnej podczas gali autorki książki „Epoka człowieka” prof. Ewy Bińczyk (nauka i edukacja) mówił jej mąż Janusz Grygięć. Dyrektor Muzeum Etnograficznego Hubert Czachowski i były wójt gminy Wielka Nieszawka Kazimierz Kaczmarek (nauka i edukacja), inicjatorzy utworzenia Olęderskiego Parku Etnograficznego, podkreślili, że ich celem było ukazanie lokalnej historii młodemu pokoleniu. Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Marzanna Podpora (nauka i edukacja) nie kryła jak wiele nagroda „Nowości” dla niej znaczy w czasach walki szkół zawodowych o uczniów.Odbierający karetę w imieniu wioślarskiej mistrzyni świata Katarzyny Zillmann (sport) prezes klubu AZS UMK Henryk Boś nie krył, że jej kolejnym celem jest medal olimpijski. Z kolei prezes  uhonorowanego Aniołem, świętującego rok emu jubileusz 50-lecia klubu Elana Toruń, Jarosław Więckowski zapewnił, że piłkarze nie spoczną w walce o awans do I ligi. Mistrz świata juniorów w kolarstwie torowym Cezary Łączkowski dziękował za wsparcie rodzicom i trenerom.

Gala wręczenia Złotych Karet „Nowości” za nami [ZDJĘCIA]

Szczególnym wyróżnieniem jest Złoty Anioł „Nowości”. Przyznajemy je za całokształt dokonań.

Prośba do Czytelników
Złote i Srebrne Karety, Kryształowe Serduszko oraz Złotego Anioła przyznaje redakcyjne jury, w którym zasiadają również zaproszeni goście ze środowiska dziennikarskiego.

Do kogo powinny trafić wyróżnienia za rok 2019? Zadanie przed jury stoi bardzo trudne. Rok 2019 obfitował przecież w Toruniu w sukcesy i wielkie wydarzenia. Były naukowe, kulturalne i w biznesie, jak również w sporcie i innych sferach życia.

Kogo więc wyróżnić? Swoje typy mają na pewno Czytelnicy „Nowości” i dlatego jury redakcyjne tradycyjnie prosi ich o wsparcie. Do 13 marca czeka na kandydatury - kto powinien otrzymać Złote i Srebrne Karety oraz Kryształowe Serduszko za sukcesy w roku 2019, a kto Złotego Anioła za całokształt działalności?

Prosimy o przesłanie maili z krótkimi uzasadnieniami na adres: [email protected] z dopiskiem w tytule „Złote Karety”. Zgłoszenia można też przesyłać pocztą tradycyjną, na adres redakcji „Nowości” - ulica Podmurna 31 w Toruniu (na kopercie również prosimy o dopisek „Złote Karety”).

Polecamy

Laureatów wyróżnień przedstawimy w wydaniu „Nowości” oraz na stronie www.nowosci.com.pl w piątek 27 marca.
Niedługo potem statuetki Złotych i Srebrnych Karet, Kryształowego Serduszka i Złotego Anioła zostaną im wręczone.

Od ćwierćwiecza

Przypomnijmy, że karety pojawiły się w latach 70. XX wieku. Początkowo były nagrodami teatralnymi. Symbolem sukcesu stały się w połowie lat 90. „Nowości” zaczęły je przyznawać za osiągnięcia w różnych dziedzinach.
Pierwsza uroczystość wręczenia Złotych i Srebrnych Karet odbyła się w piątek, 24 lutego 1995 roku w Sali Królewskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. W tym roku mamy więc piękny jubileusz 25-lecia nagród „Nowości”.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska