Nerwy zostaną do końca

Piotr Bednarczyk Dariusz Łopatka
Beniaminek Polskiej Ligi Hokejowej nie potrafił pokonać ostatniej drużyny rozgrywek - Podhala Nowy Targ. Torunianie są więc coraz bardziej niepewni siódmego miejsca na zakończenie sezonu zasadniczego.

<!** Image 2 align=right alt="Image 184745" sub="Hokeiści Nesty Karaweli (na pierwszym planie Mariusz Kuchnicki) przegrali w Nowym Targu z tamtejszym Podhalem 3:5 FOT.: Łukasz Trzeszczkowski">O tym, jak ważnym było dla hokeistów Nesty Karaweli wczorajsze spotkanie w Nowym Targu nie trzeba nikogo przekonywać. Przed rozpoczęciem tej rywalizacji różnica pomiędzy siódmymi w tabeli torunianami, a zajmującym ostatnie, ósme miejsce Podhalem, wynosiła zaledwie cztery punkty. To efekt niespodziewanych ostatnich meczów „Szarotek” - zwycięstwa w Krakowie i wywalczenia punktu w meczu z Jastrzębiem.

Dotkliwa porażka

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z wagi tego spotkania. Musimy zagrać uważnie, odpowiedzialnie i skutecznie - mówił dzień przed wyjazdem na południe kraju Tomasz Ziółkowski, napastnik drużyny beniaminka PLH.

Osłabiona brakiem pięciu podstawowych zawodników Nesta Karawela musiała wygrać, aby zaoszczędzić sobie nerwów związanych z walką o utrzymanie siódmego miejsca (ważnego w kontekście ewentualnej batalii o utrzymanie w lidze). Niestety, torunianie ponieśli porażkę 3:5.

Nesta Karawela rozpoczęła mecz bardzo dobrze - już w 6. min., po strzale Baranyka, prowadziła 1:0. Wprawdzie cztery minuty później wyrównał Kmiecik, ale po niewiele ponad 100 sekundach drugiego gola dla gości zdobył Ziółkowski (obie bramki podczas gry w przewagach). Niestety, jeszcze szybciej do ponownego remisu doprowadził Neupauer i tak też skończyła się pierwsza tercja.

„Kat” Neupauer

W drugiej części trwała walka na całego. Na gola Neupauera na 3:2 dla Podhala (zdobytego podczas gry w przewadze) szybko odpowiedział Baranyk. Ale na kolejną przerwę schodziliśmy przegrywając 3:4, bo znów skutecznością popisał się Neupauer - i to w momencie, gdy Podhale grało w osłabieniu.

<!** reklama>Ten sam zawodnik okazał się naszym „katem” w trzeciej tercji. W samej końcówce trener Jaroslav Lehocky zdecydował się wycofać bramkarza, a Neupauer zdobył swoją czwartą bramkę w tym dniu.

Podhale Nowy Targ - Nesta Toruń 5:3

• Podhale Nowy Targ - Nesta Karawela Toruń 5:3 (2:2, 2:1, 1:0). 0:1 M. Baranyk - M. Wróbel (5:05), 1:1 P. Kmiecik - B. Neupauer (9:10, w przewadze), 1:2 T. Ziółkowski - M. Wróbel (10:58, w przew.), 2:2 B. Neupauer - P. Kmiecik - M. Michalski (11:36), 3:2 B. Neupauer - M. Sulka - K. Kapica (29:57, w przew.), 3:3 M. Baranyk - J. Gimiński (30:36), 4:3 B. Neupauer - P. Kmiecik (37:28, w osłabieniu), 5:3 B. Neupauer - J. Różański (59:51; do pustej bramki)
  • Nesta Karawela: Plaskiewicz; Bluks - Gaisins (2), Smeja - Gimiński (2), Porębski - Lidtke; Bomastek - Kuchnicki (4) - Marmurowicz (2), Wróbel - Dzięgiel - Baranyk, Ziółkowski - Chrzanowski - Jankowski (2) oraz Gościmiński, Winiarski